Yeni Yıl İçin Hediye Önerileri – 2019

Aslında bu yazıyı iki nedenle yazıyoruz, ilk amaç “Yeni Yıl İçin Hediye Önerileri – 2018” yazısını hatırlatmak. Oradaki çoğu hediye önerisi güncelliğini koruyor; bu nedenle o yazıya bakılmasında sayısız fayda var. Bu yıla özel olarak bazı hediye önerilerimiz de var tabii.

1) Pantagruel Design Ürünleri

Panta, şarap üzerine, özellikle farklı üzümleri kişileştirerek şahane ürünler yapıyor. Bardak, çanta, tişört, pin, defter gibi pek çok şey üretiyorlar. Yaptıkları bayağı hoşumuza gidiyor. Instagram‘dan özel mesaj atarak ya da e-posta yollayarak Pantacılara ulaşabilirsin.

2) Anason İşleri’nin Ürünleri

Son zamanlarda gördüğümüz en yaratıcı ve güzel oluşumlardan biri Anason İşleri! Sitelerinde rakı kültürüyle ilgili o kadar hoş ürünler var ki insanın her birini alası geliyor. Mutlaka bütün ürünleri inceleyin, hatta takılar kısmındakilere bakıp, “Müthiş!” nidaları atın. Bir de “Hayat Dudaklarda Mey” kitaplarını sakın ola es geçmeyin.

Sitelerinin adresi: https://anasonisleri.com

3) Adım Adım Gurme ile Şarap Sohbetleri

Ürün yerleştirmeyelim mi? Kendi reklamımızı yapmayalım mı? Ahaha.

Malumunuz, Adım Adım Gurme ile şarap sohbetleri başladı; bolca şarap tadıyor, çokça sohbet ediyoruz. Etkinlik tarihlerini Instagram hesabımız üzerinden duyuruyoruz; sevdiklerine tadımlarımızdan birini hediye edebilirsin.

4) IWSA Yemekleri

Bizi uzun süredir takip edenler, sıklıkla IWSA‘nın yemeklerine gittiğimizi, izlenimlerimizi sitemiz üzerinden aktardığımızı biliyorlardır. Bu yemekleri sevmemizin nedeni neredeyse muadillerinin olmaması. Her seferinde farklı konuların ele alındığı ve o konuyu en iyi bilen/anlatan konukların geldiği yemekler şahane geçiyor. Bu nedenle, sevdiklerine alabileceğin en iyi hediyelerden biri IWSA‘da düzenlenen etkinliklerden birine sürpriz olarak onu davet etmen olacaktır.

IWSA nedir, aşağıda karizmatik fotoğrafıyla yer alan Ayça Budak kimdir gibi sorular için seni şu söyleşiye alalım: http://adimadimgurme.com/2018/10/24/ayca-budak-ile-soylesi/

Arkadaşlar çıkarın şarapları, pop tadım yapacağız!

4) Şekerleme

Geçenlerde Sapor için Fener Rum Lisesi’ne gittik, ikinci gün yapılan “Beyoğlu, Balık Pazarı; O zaman, Bu zaman” oturumunda Üç Yıldız Şekerleme‘nin sahibi Feridun Dörtler konuştu. O konuşmayı ve güzel anıları dinlediğimizden bu yana Üç Yıldız’dan yılbaşı için birkaç şey almak aklımızda. Bir kere etkinlikte tattırdıkları badem ezmelerine bayıldık. O cepte. Ama asıl merak ettiğimiz yalnızca aralık ayına özel ürettikleri Mandolet! Bir nevi köpük helvası ama deneyip de farkını görmek gerek.

5) Çikolata

Çikolata konusundaki favorimiz Tario! Taksim’de bulunan bu minik ve butik çikolatacıyı sevmemizin ana nedeni “Bitter” ağırlıklı çikolata üretmeleri; ağzımıza layık. Tek sorun ürünlerini internet üzerinden satmamaları. (Ancak Instagram’dan mesaj atarsan, gönderme şansları varmış.) Ancak en iyisi yerine gidip denemen, koklaman, tatman ve tabii ki sohbet etmen.

6) Peki Ya Kitap?

Son dönemlerde dikkatimizi çeken kitaplardan bir seçki yapacağız:

* Vedat Ozan – Kokular Kitabı IV, Lezzetler

* Silva Özyerli – Amida’nın Sofrası, Yemekli Diyarbakır Tarihi

* Burkay Adalığ – Meleklerin Payı, Bir Viski Macerası

* Tom Standage – Altı Bardakta Dünya Tarihi

* Bedriye Renda Medina – Sır

* Priscilla Mary Işın – Gülbeşeker

* Rakı Ansiklopedisi

* Marianna Yerasimos – İstanbullu Rum Bir Ailenin Mutfak Serüveni

One comment on “Yeni Yıl İçin Hediye Önerileri – 2019”

  1. semra arıbaş dedi ki:

    günaydın herhalde bu kadar hediye seçeneğinde biri bana gelir
    öpüldünüz sevgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir